String Gardens cd.

W poprzednim poście pt. String Gardens – ogrody sznurkowe pisałam o roślinacvh zawieszanych na sznurkach, postanowiłam dzisiaj sama  stworzyć taki ogród, może nie od razu  krajobraz imponujących rozmiarów, ale zacząć od kilku roślin. Pojawiły się w mojej głowie dwa pytania:

1) Gdzie mogę zdobyć niektóre, niezbędne produkty takie np. jak mech torfowiec suchy (do obwiązania korzeni) i żywy (do obkładania zewnętrznej części kul)?

2) Jakie koszty się z tym wiążą, czy wymagany jest duży wkład finansowy?

DIY-Thursday-Kokedama-String-Garden-2

Suchy mech torfowiec z tego, co wyczytałam można kupić w sklepach takich jak: Castorama, Obi, Praktiker czy Leroy Merlin, jako podłoże do storczyków – niestety ostatnio szukałam i nie znalazłam. Polecam rozejrzeć się w sklepach zoologicznych lub terrarystycznych stacjonarnych (tam właśnie kupiłam) lub internetowych, z powodzeniem można też znaleźć na allegro. Dostępny jest najczęściej w formie prasowanej i aby nadawał się do użycia, należy go wcześniej namoczyć w wodzie.  Z takiej 100 g tabliczki uzyskuje się ok 4,5 l mchu, ilość w zupełności wystarczająca do naszego projektu.

Żywy mech zdobyć jest nieco trudniej, zwracam uwagę na fakt, iż jest to gatunek chroniony i nie należy go zbierać w lasach. Ja znalazłam go w sklepie internetowym 😉  carnisana.pl.

W zależności od tego, gdzie zakupimy rzeczy do naszego projektu ceny będą się oczywiście różnić, u mnie przedstawiają się następująco:

rośliny – nie podaję cen roślin ponieważ róznicesa bardzo duże i wszystko oczywiście uzależnione jest od tego, co kupimy i co chcemy, aby nam wyrosło,

torf 80 l–  (Castorama) – 9,98 zł

podłoże do bonsai 5 l – (Leroy Merlin) – 14,90 zł

mech torfowiec suchy – (sklep internetowy) – 25 zł

mech torfowiec żywy 1 l – (sklep internetowy) – 15  zł

sznurek bawełniany – (Leroy Merlin) – 7,50 zł

Niebawem postaram się opublikować kilka zdjęć i pokazać efekty moich zabaw roślinami i sznurkami. Oczywiście was  również do tego zapraszam 😉

Źródło fotografii http://redesignrevolution.bluelink1.wpengine.com/

Maj 15, 2013 | Napisano przez w Blog | 0 Komentarzy

Dodaj swój komentarz

Adres e-mail nie będą publikowany.

Premium Wordpress Themes by UFO Themes